Tipy na výlet

 Cyklostezka Rychlebských stezek vede malebnou vidnavskou přírodou (viz přiložená mapka).

Číst dál...

Chráněná přírodní rezervace: součástí mokřadů jsou také rašelinové louky ležící mezi melioračním příkopem a řekou Vidnávkou po levé straně silnice ke státní hranici. Ve společenství bažinných olšin, vrbin, rákosin a ostřic se vyskytují vzácné druhy vodních rostlin. Potvrzuje se tady mimořádná pestrost živočišných druhů. V mokřinách bylo pozorováno 90 hnízdících a 60 protahujících druhů ptáků. Vidnavské mokřiny představují jedinečnou přírodní lokalitu, která svým významem daleko přesahuje rámec okresu Jeseník.

Pokud si chcete užít klid a vychutnat čerstvý vzduch, ubytujte se na chatě Ferdinandka v lesích města Vidnavy.

Nachází se 7 km od Vidnavy, kousek od Rychlebských stezek a Venušinych misek.

Číst dál...

Expozice osidlování Vidnavska je rozdělena do několika částí: historie, geomorfologie, zoologie, ukázka černé středověké kuchyně a prezentace významných osobností z Vidnavy a okolí. Celá expozice je otevřený útvar, který bude stále doplňován a vylepšován novými exponáty.                                               

Více informací o muzeu zde 
Číst dál...

1,4 km od Vidnavy

Jeden z nejkrásnějších lomů v kraji, připomínající ve zmenšeném měřítku romantickou krajinu Divokého západu či kanadských jezer. A pokud se Vám poštěstí být u tohoto lomu sami, bude na Vás dýchat úžasná pohoda a klid.V lomu se dříve těžil kaolín a proto i dnes jsou břehy a okolí bílé a dokonce i voda v některých dnech.

Kaolín sloužil na výrobu porcelánu, šamotu, plavený kaolin se pak používá jako plnivo při výrobě papíru, jako příměs do barev a do žáruvzdorných cihel. Jejich charakteristické vlastnosti jsou žáruvzdornost, plasticita a vaznost.

1,8 km od Vidnavy

Zatopený lom v části Štachlovice je nyní využíván k rekreačnímu koupání a také k rybaření. Město Vidnava zde zřídilo rybářský revír, majitelé platných rybářských lístků si mohou povolenky zakoupit přímo na MěÚ Vidnava.
Město zde provozuje v letní sezóně sociální zařízení.

3 km od Vidnavy

Koupaliště 25 x 10 m se nachází na okraji obce, v objektu je možnost občerstvení a ubytování.

8 km od Vidnavy

Smolný vrch je kopec s malým skalním městem na vrcholu a NPP Venušiny misky. Venušiny misky jsou těsně pod vrcholkem Smolného vrchu, jež se zvedá na sever od obce Červená Voda v Rychlebských horách. Přírodní památku tvoří zajímavé skalní útvary. Misky mají průměr kolem 1 metru a objem až 500 litrů. Jsou to zajímavé přírodní výtvory.

Vrchol je dostupnýz cesty od Velké Kraše směrem ke koupališti a bývalému pionýrskému táboru, kde se dá zaparkovat auto. Odtud po zelené směrem na Černou Vodu. Samozřejmě se dá jít i obráceně. Pozor, odbočka na Smolný vrch se dá snadno přehlédnout.

Číst dál...

 asi 15 km od Vidnavy

Nyská Riviera – jak se často Nyskému jezeru říká – je perfektním místem pro milovníky vodních i jiných sportů. Jezera jsou dosud nepříliš zasažena turistickým ruchem, mají dostatek idylických zákoutí, písčitých pláží  a umožňují svým návštěvníkům nejen koupání v čisté vodě, ale i dostatečný prostor pro nerušenou relaxaci.

Číst dál...

12 km od Vidnavy

 

Otmuchów je to nepochybně jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších měst Opolského Slezska. Město je v jihozápadní části regionu, blízko hranice s Českou Republikou. Vzniklo na levém břehu řeky Nysa Klodzka, u historické starobylé obchodní cesty vedoucí z Nysy po Klodzko. Město patří k nejstarším na Slezsku a jeho kořeny sahají až do středověku. Řadu lét patřilo vratislavskému biskupství. Současně z sekularizaci Otmuchov získal v 1810 roce nezávislost. S příslušnosti k biskupskému kněžství je spojená specifická krása jeho architekturÿ.  Svědectvím toho je mnoho historických památek, které se uchovaly do dnešního dne. Jednou z nich je tyčící se nad městem biskupi zámek, který  byl obranným sídlem a současně plnil úlohu pokladnice. Na pozornost si taky zaslouží taky barokní kostel zasvěcený sv. Mikuláši a Františku Ksaverému. Zvláštnosti města je radnice se svými unikátními slunečními hodinami.

Strana 1 z 2